-63%

Full HD 1080p ​HDMI со HDMI кабел


290.00 ден 780.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

HDMI кабел (дигитален мултимедијален интерфејс со висока резолуција) со голема брзина ,овозможувајќи ви да се поврзете преку дигитално медиумско искуство со дигитално медиумско доживување со супер висока резолуција и повеќеканален дигитален опкружувачки звук за повеќе да уживате во дигиталната телевизија, плазма ТВ, LCD телевизор, дигитални проектори и друга дигитална AV опрема.
Full HD кабел со приклучок за поврзување на технички уреди, како што се конзоли за игри, Blue-Ray Player TV-ресивер. 10,2Gbps 30 36 и 48 битни RGB или YCbC
1.4 HDMI кабли се најновата верзија на HDMI кабелот. Ако не сакате да го смените HDMI кабелот во иднина, тогаш може да ја купите и оваа најнова верзија која ќе ви треба.
1.4 е направен за домашно кино, висока графика HDTV за игри и многу повеќе.
HDMI 1.4 каблите исто така имаат Ethernet врска (сега се користи на телевизор со опција за прелистувач и повеќе).
Предност:
HDMI Ethernet каналот со HDMI овозможените компоненти ,овозможува да се споделуваат содржините помеѓу уредите.
HDMI овозможува голема брзина, двонасочна комуникација до 100 Mb / sec Ethernet
Канал за враќање на аудио кои ги елиминира дополнителни кабли за аудио конекција.
Проширена поддршка за простори на бои: HDMI 1.4 овозможува попрецизни бои
HDMI 1.4 се компатибилни со сите постари HDMI верзии (пр .: v.1.0 …. 1.3)
Карактеристики:
100% висококвалитетен генерички (не-OEM) HDMI M / M кабел
Боја: црна
V1.4 HDMI кабел поддржува етернет и Канал за враќање на звук
1440p, 1080p, 1080i, 720p, 480p и 480i резолуции
Поддржува Refresh Rates до 240hz и 48-битна длабока боја
Поддржува брзина на пренос до 340Mhz или 10.2gbps
Работи со сите HDTV уреди, Blu-ray плеери, Xbox 360, PS3 и други HDMI уреди
Поддржува True HD Dolby 7.1 и DTS-HD Master Audio
Длабока боја:поддржува 36-битни и 48-битни (RGB или YCbCr) длабочини на боја.
HDCP согласност
РАСПОЛАГАМЕ СО СЛЕДНИВИ ДОЛЖИНИ НА HDMI КАБЕЛ:
1.8М

=======================================

Како да нарачате? ⤵
Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
Наш Совет!
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

290.00 ден 780.00 ден