-38%
, ,

HOT Термална лепенка


490.00 ден 790.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

Опис на Производот:

– HOT Термо-лепенката е дел што се однесува за третман на болка во горниот дел од телото, како што се болки во грбот, напнатост на вратот и мускулите и нервни болки.
– Помага и за намалување на болката предизвикана од грчеви во мускулите, артритис, реума и настинка.
– Исто така тука се вклучуваат: дегенеративни болести на зглобовите, состојба по трауматски повреди на тетивите, лигаментите, мускулите, зглобовите, како по истегнување и модрици.
– Погодни се и за долниот дел на грбот, болки во нозете, реума и грчеви во мускулите, преку дејството на активни компоненти кои емитуваат топлина.
– Топлината емитирана од термо лепенка создава вазодилатација во крвните садови, што резултира со подобар спровод на кислород во ткивата и во намалување на нервната напнатост на болните конектори со топлинска стимулација преку сетилните рецептори.
– HOT Tермо-лепенката содржи екстракт од чили пипер и масло од wintergreen, со активни состојки capsaicin and methyl salicylate.
– Capsaicin има аналгетски својства.Таа, исто така го стимулира протокот на крв во областа каде што се применува ,создава пријатен загревачки ефект кој се зголемува со што го поддржува процесот на лекување.
– Methyl salicylate го поддржува аналгетскиот ефект на capsaicin.
Кои мерки на претпазливост треба да се превземат?
– Во случај на силно загревање, третманот треба да се прекине.
Кога треба термо-лепенката да се користи или да се користи со внимание?
– Лепенката не треба да се користи за кожни болести, на отворени рани, во случај на преосетливост на некоја од неговите состојки. Во акутна инфламација, не треба да се користи лепенка. За бебиња и деца под 12 години, лепенката не е погодна.Избегнувајте контакт со очите и мукозните мембрани.
Не треба да се користи ако:
Боледувате од други болести
Имате алергии
Во комбинација со креми, лосиони или масти со конвенционалните лекови против болки.
На оштетена кожа или смрзнатини, чувствителна кожа
За време на заздравување на раните.
За време на бременоста и доењето Traumalix Dolo термо-лепенките може да се користат со консултација на вашиот лекар.
Како да ги користите термо-лепенките?
Возрасни и адолесценти на 12 години:
– Лепенките се нанесуваат на кожата директно на повредениот дел преку болното место. Отстранете ја хартијата и нанесете ја лепенката на чиста и сува кожа. Лепенката може да се носи до 24 часа. По еден ден пауза, третманот може да се повтори до максимум од 3 недели.
Ве молиме да се придржувате до упатството кое доаѓа заедно со HOT термо-лепенките.
Кои можни несакани дејства имаат HOT лепенките?
Чешање
Осип
Изгореница.
Ако било кој од несаканите ефекти се појави, лепенката не треба да се користи .
Она што исто така треба да се забележи?
Traumalix Dolo термо-patch треба да се чува на собна температура (15-25 ° C), заштитена од сонце и влага и да се чува вон дофат на деца.
Доколку сакате да нарачате и за дополнителни информации јавете се на 071 672 729
Што содржи HOT термо-лепенката?
– 1 лепенка (2,7 g) која содржи 2.6% m / m етанол 80% (v / v) Cayenne течен екстракт (4-7: 1), што одговара на 0,06% во m / m capsaicinoids, 5.1% m / m wintergreen масло според 4.9 % m / m метил салицилат.
– Овој производ содржи дополнителни адитиви (бадемово масло, масло од рузмарин и масло од лаванда, меѓу другите)
Како да нарачате:
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон.Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

490.00 ден 790.00 ден