-55%
, , ,

LED триаголник за итни случаи и за предупредување


890.00 ден 1,990.00 ден

 

 

Надворешно преносливо работно LED светло за итни случаи , сигнализација и осветлување (Светло за Кампување)

 

Четири начини:

 1. Висока осветленост (1000 лумени, 4-5 часа кога целосно наполнета),
 2. Слаба осветленост (500 лумени, 7-8 часа кога целосно наполнета),
 3. СОС Флеш (Flash бела),
 4. Светло за предупредување за итни случаи (црвен триаголник Флеш)
 5. Банка на енергија: Служи како полнач со кој може да го наполните  вашиот телефон и други уреди во итен случај.

 

 

Карактеристики:

 • За итни случаи предупредувачки триаголник IP44 водоотпорен
 • Висока осветленост , може да се користи за : работа, пешачење, кампување, лов, истражување, пребарување, за итни случаи и така натаму.
 • ABS солидно тело
 • Прилагодлива осветленост
 • Полнач за вонредни ситуации
 • Дизајн за итни функции
 • Водоотпорен IP44: може да се користи во лошо време
 • Висок квалитет на LED чип: долг работен век
 • Извонредно корисен кабел: Може да се користи за секој стандарден 5V USB приклучок за полнење (како оние на компјутерите, полначите за телефон, итн.).
 • Вклучување / исклучување: Притиснете го копчето посилно
 • Менување на режими

 

 

Технички детали

1. Материјал: ABS
2.Тежина: 1,3 килограми
3. Пакување Димензии: 9,1 * 2,2 * 8,3 инчи
4. Li-ion батерија: 1000mAh 
5. Светлост: Максимум 1000 лумени

 

 Пакетот вклучува:

1 * LED триаголник за предупредување и осветлување
1 * USB кабел

==================================================================================

 

Како да нарачате? ⤵

Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *ВО КОШНИЧКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!

Наш Совет!

За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

890.00 ден 1,990.00 ден