-44%

ResQMe- алатка за спасување 2 во 1


890.00 ден 1,590.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

Опис:
Никогаш не знаете кога ќе се најдете во сообраќајна несреќа опасна по живот, заробени во кола која гори или во поплавено возило и очајно се борите да ги отворите заглавените врати или да избегате од заглавениот сигурносен појас. Најдобро решение е да се подготвите.
Кул новата ResQMe е компактна алатка која се става на вашиот синџир со клучеви за лесен пристап во итни ситуации за брзо пресекување на безбедносниот ремен или разбивање на страничниот прозорец за да избегате.
Како се користи:
Кога ќе се појави потреба, само одвојте го од отстранливиот клип и употребете го сигурносно обложениот остар нож за да го пресечете сигурносниот појас или употребете го пробивачот за лесно разбивање на прозорецот користејќи само 5 килограми сила.
Оваа сигурносна алатка е лесна за чување и секогаш ќе знаете точно каде се наога.
Се прицврстува на синџирот за клучеви со отстранлив клип.
За употреба на разбивачот на прозорци, притиснете го крајот на алатот на страничниот прозорец додека не се отпушти прикриената пружина и го разбие прозорецот. Разбивачот е со само-ресетирање и може да се користи многу пати.
=======================================

Како да нарачате? ⤵
Прво, внесете ја количината што сакате да ја купите. Изберете ја опцијата (боја или големина) и кликнете на копчето *НАРАЧАЈ ТУКА*. Во следниот чекор, пополнете ја апликацијата со име презиме ,тел.број и адресата за испорака, и потоа одберете го градот.
Кликнете “НАРАЧАЈ” во долниот десен агол за да ја финализирате нарачката и ќе добите е-mail од нас за потврда на вашата нарачка. Или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
Наш Совет! За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

890.00 ден 1,590.00 ден