-44%
,

Royal line керамичка тава


890.00 ден 1,590.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

Опис:
Royal line тавата е изработена со најнова технологија , со која ви е обично потребно помалце време за готвење на храната, и со користење на помалку енергија. Ова не само што заштедува време поминато во кујна, но воедно ви овозможува во ефикасно користење на енергијата, и тоа ќе биде прикажано во помалите месечните сметки за струја!
Член на кралското семејство линија на керамички обложени тави.
Карактеристики:
Керамичка обложена тава
20 cm дијаметар и 4 cm Висина
Бел керамички слој во внатрешноста
Фенси сина надворешниот
Не се лизга со силиконска рачка
Материјал: Алуминиум
Боја: сина
Дијаметар: 20 cm
Може да се готви на електрична плотна и на плин
Може да се мие во машина за миење садови.
Пакетот содржи 1 керамичка тава.
Упатства за употреба:
По употребата, садот веднаш да се тргне од загреаната плотна,
Не обидувајte се неприродно загреаниот сад ,да го покиснете одеднаш со ладна вода
Керамичката облога е многу толерантна на екстремни температури, но за долговечност не го правете тоа во екстремно високи или ниски температури. Па обидете се да се избегне тоа.
Упатство за чистење:
Ако во садот има засушена храна,оставете го да се накисне со топла вода некое време.
Користете благ детергент и топла вода за миење.
Идеален,не ви се потребни никакви јаки абразивни средства за чистење, можете едноставо и само со детергент бидејќи не лепи.
Садот може да се мие во машина за миење садови.
Потсетник:
Не користете екстремно високи или ниски температури
Избегнувајте употреба на тврд сунѓер, или остар прибор (на пр. вилушка, нож, итн.)
Не дозволувајте да го оставате празниот сад на топол оган
Откако ќе завршите со готвењето, тргнете го од плотната
Не оставајте го врелото масло во садот без ваш надзор

Како да нарачате:
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

890.00 ден 1,590.00 ден