-38%
,

Tорбичка за печење компири


249.00 ден 400.00 ден

  • Нарачајте без никаков ризик
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при достава
  • topprodukti.fastDelivery

Опис на производот:
Со торбичката Potato Express ќе приготвите совршен печен компир во микробранова печка.
Нека целото семејство се наслади на компирите со нежна коричка и меки одвнатре!
Брз и лесен начин да приготвите совршен печен компир во микробранова печка.
За умереното печење на компири е создаден уникатниот дизајн кој создава изолација од пареа.
Спецификации:
Еднократно во микробранова печка
Време на печење на компирот во торбичката 4 мин
Капацитет на вреќичката: 1-4 големи компири
Производи: сите видови и сорти на компири и пченка
Ја обновува свежината и мекоста на исушениот леб, мафини, тортиљи, кроасани и др.
Материјал:
Полиестер – 80% памук – 20%
Димензии: приближно 24/18/1 см
Тежина со пакување: 0.15 кг.
Начин на употреба:
Измијте неколку средни по големина компири, ставете ги во торбичката Potato Express и потоа во микробранова печка. (Потребно е компирот да бил претходно складиран на собна температура)
Ставете го тајмерот на 4 минути на средна до висока моќност (не користете најголемите капацитети).
Извадете ги компирите и украсете ги по свој вкус со масло, печурки, лук, сланина и др.
Вратете ги за уште 1 минута во микробрановата, но овој пат без Potato Express (да се спојат мирисите од адитивите).
Времето може да е различно за подготовка на компирот во зависност од моделот на микробранова печка.
Користете ја Potato Express торбичката и за стариот исушен леб – само натопете го со малку вода и ставете го во торбата за 1-2 минути на средна јачина.
Времето за готвење е различно кај различни модели микробранови печки и / или големината на компирот. По потреба оставете ја торбичката уште 1 мин. во рерната за да се добие уште подобар резултат.

Како да нарачате:
За да ги добиете сите производи со вкупна испорака, ве молиме додадете ги во една заедничка кошница.За да се финализира нарачката, стиснете на копчето *КУПИ* или може да не контактирате на нашиот телефонски број за нарачки 071 672 729!
ВНИМАНИЕ !!! Пред испраќање на сите нарачки, нашите консултанти ги потврдуваат преку телефон. Пред достава ќе ве контактира курирската служба. Ве молиме повторно проверете дали Вашиот телефонски број е внесен правилно, за да се избегне претстојното одложување на нарачката.
Ви Благодариме!

249.00 ден 400.00 ден